Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 2018-11-15, 1:02 AM

Гурток "ФІЗИКА ДИВОВИЖНОГО" Старочуднівськогутя...

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [18]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Вода - джерело життя на планеті Земля

Чиста вода — безбарвна прозора рідина, без запаху і смаку. На Землі вода існує в трьох агрегатних станах — твердому, рідкому та газоподібному.

За нормального атмосферного тиску при 0°С вона замерзає і перетворюється у лід, а при 100°С — кипить, перетворюючись у пару. У газоподібному стані вода існує і за нижчої температури, навіть нижче 0°С. Тому лід і сніг теж поступово випаровуються.

Багато води в атмосфері — пара, туман і хмари. Значна кількість води містяться в земній корі у вигляді підземних вод.

Більшість запасів води на Землі знаходяться в морях і океанах. Прісна вода становить 2,5-3% від загального об'єму.

Вода належить до найпоширеніших речовин на Земній кулі. Водою вкрито близько 2/3 поверхні нашої  планети (океани, моря, озера, річки).

Вода входить до складу багатьох гірських порід і всіх рослинних і тваринних організмів. На воду припадає близько 60% маси тварин і до 80% маси риб. У деяких рослинах вміст води іноді перевищує 90% їхньої маси. На відміну від інших рідин, вода при охолодженні від + 4 до 0°С розширюється. Тому лід легший від води (на 8%) і не тоне у ній. Завдяки цьому, а також тому, що  він  погано проводить тепло, шар льоду захищає глибокі водойми від промерзання до дна, і цим забезпечується у них життя

Вода має величезне значення в житті людини, тварин і рослин. Вона потрібна рослинам для розчинення поживних речовин ґрунту. Нестача води у ґрунті призводить до погіршення живлення рослин і зниження врожаю сільськогосподарських культур. Усі процеси травлення і засвоєння їжі людиною і тваринами відбуваються у водному середовищі. Надмірна втрата води організмом (до 10 — 20%) може призвести до загибелі. Щоденна потреба дорослої  людини у воді становить 2,5—4 дм³.

Вода є одним з шести основних харчових елементів здорового харчування людини поряд з вуглеводами, білками, жирами, вітамінами і мінералами.

Вода – невичепне джерело енергії

Енергія падіння води широко використовується на гідроелектростанціях для одержання дешевої електричної енергії. Воду використовують у будівельній, текстильній, шкіряній, металургійній і багатьох інших галузях промисловості. Особливо широко застосовують воду у хімічній промисловості для процесів розчинення, фільтрування, промивання і як сировину для одержання різних хімічних продуктів.

Людина  вивчає воду. Гідрологія — наука, що вивчає природні води, атмосферою і літосферою, а також явища і процеси, які в них протікають (випаровування, замерзання тощо).

Учні, що відвідують гурток «Фізика дивовижного», теж вивчають воду у своїй місцевості:

  • яку воду ми п’ємо?
  • якість води в криницях сіл Старочуднівська Гута, Межирічка,Соболівка, Станіславівка.
  • вода в річці Годишці та у малих водоймах.
  • стан водойм у різні пори року.

тваринний і рослинний світ наших водойм. 

Категорія: Мої статті | Додав: Тамара (2014-12-13)
Переглядів: 1329 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Друзі сайту
http:/poetkulakivski.ucoz.ru/

Copyright MyCorp © 2018